Ryzyko związane z chirurgią kosmetyczną

Ryzyko związane z chirurgią kosmetyczną

Operacje chirurgiczne, zarówno kosmetyczne, jak i inne, wiążą się z pewnym ryzykiem. Ryzyko to może obejmować koszty, powikłania i instrukcje przedoperacyjne. Ten artykuł omówi niektóre z tych zagrożeń i co możesz zrobić, aby je zminimalizować.

Instrukcje przedoperacyjne

Posiadanie instrukcji przedoperacyjnych dla chirurgii kosmetycznej jest ważną częścią udanego wyniku. Pomaga ona zapewnić, że proces gojenia pooperacyjnego przebiega bezproblemowo. Zmniejsza również szanse na wystąpienie powikłań pooperacyjnych. Instrukcje przedoperacyjne dla chirurgii urody mogą obejmować wiele rzeczy, od listy leków do zestawu wytycznych dotyczących opatrunków przedoperacyjnych. Chociaż mogą one wydawać się prozaicznymi zadaniami, przestrzeganie ich zwiększy prawdopodobieństwo dobrego wyniku chirurgii kosmetycznej.

Najlepsze instrukcje przedoperacyjne dla chirurgii kosmetycznej mogą w rzeczywistości znajdować się w pokoju szpitalnym pacjenta. Instrukcje te obejmują zestaw fartuchów lub szlafroków, listę leków, które należy przyjmować przed i po zabiegu oraz listę pokarmów i napojów, których należy unikać w okresie pooperacyjnym. Dobrym pomysłem może być również posiadanie odpowiedzialnej osoby dorosłej do prowadzenia pacjenta do i ze szpitala, zwłaszcza jeśli pacjent jest zaplanowany do znieczulenia ogólnego.

Instrukcje przedoperacyjne dla chirurgii urody mogą również zawierać wiele zaskakujących ciekawostek. Jedną z lepszych instrukcji przedoperacyjnych dotyczących operacji plastycznych może być ta, która mówi, że należy wziąć kąpiel w nocy przed zabiegiem. Może się to wydawać głupią rzeczą, ale zmniejsza szansę na infekcję pooperacyjną. Możesz również umyć włosy rano, co jest miłym atutem. Szpital dostarczy Ci również instrukcję mycia przedoperacyjnego.

Najlepsze instrukcje przedoperacyjne dla przeszczepu włosów mogą obejmować nieco więcej przygotowań, ale wynik jest taki sam: zdrowy, piękniejszy ty. Te instrukcje mogą obejmować noszenie luźnych, wygodnych ubrań, unikanie typowych podejrzanych, takich jak palenie i przejadanie się, i uzyskanie dużej ilości odpoczynku. W noc poprzedzającą zabieg należy również rozważyć założenie szlafroka. Chodzenie w nim może być trudne, a ponadto należy pamiętać, że po zabiegu nie należy brać prysznica.

Innym dobrym przedoperacyjnym instrukcje chirurgii piękności wskazówka jest mieć odpowiedzialny dorosły jazdy pacjenta do i ze szpitala, nawet jeśli operacja jest zaplanowana na późny wieczór. W tym czasie kierowca powinien przedstawić się personelowi gabinetu. Kolejna wskazówka, która może być nieco bardziej sztuczna, to prysznic z mydłem i wodą. W nocy przed operacją można delikatnie wykąpać obszar, w którym masz operację.

Powikłania

Wykonanie zabiegu kosmetycznego nie jest pozbawione ryzyka. Niektóre z częstszych powikłań pooperacyjnych obejmują zbieranie się ran, utratę krwi, infekcje, perforację jamy jelitowej, krwiaki i obrzęk płuc. Dobrą wiadomością jest to, że nie są one śmiertelne i można je skorygować za pomocą kolejnych procedur. Jednak najlepiej jest skonsultować się z doświadczonym pracownikiem służby zdrowia przed poddaniem się jakiejkolwiek procedurze.

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka jest zasięgnięcie drugiej opinii przed przystąpieniem do jakiegokolwiek zabiegu kosmetycznego. Dobrym pomysłem jest również podjęcie kilku środków ostrożności, takich jak unikanie palenia i picia alkoholu oraz noszenie odzieży ochronnej. Dodatkowo, dobrym pomysłem jest przestrzeganie instrukcji pooperacyjnych chirurga. Ponadto, zapewnienie zdrowej wagi i utrzymanie zdrowego stylu życia zwiększy szanse na pomyślne gojenie się Twojej operacji kosmetycznej.

Chociaż najważniejszym elementem każdego zabiegu kosmetycznego jest szybkie i bezpieczne gojenie, przemysł kosmetyczny obfituje w nieprzeszkolonych chirurgów i pielęgniarki, dlatego nie ma gwarancji, że zabieg będzie bezbolesny. Niektóre operacje kosmetyczne są wykonywane u pacjentów, którzy mają choroby układu krążenia lub inne choroby, lub którzy są przewlekłymi palaczami. Dobre zrozumienie tych czynników ryzyka jest ważne dla zapewnienia, że pacjent jest w dobrych rękach podczas rekonwalescencji. Ponadto, najlepszym sposobem na zminimalizowanie ryzyka związanego z jakimkolwiek zabiegiem kosmetycznym jest wybór wykwalifikowanego chirurga i upewnienie się, że zabieg jest wykonywany pod opieką licencjonowanego anestezjologa.

Najlepszym sposobem na zminimalizowanie tego ryzyka jest przestrzeganie zalecanych protokołów pooperacyjnych, poświęcenie czasu na wyleczenie i upewnienie się, że przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi kosmetycznemu uzyskamy drugą opinię.

Koszt

Przeprowadzenie operacji plastycznej może być bardzo kosztowne. Koszt operacji plastycznych różni się w zależności od obszaru i zależy od rodzaju zabiegu, który jest wykonywany. Należy skonsultować się z chirurgiem, aby omówić dostępne opcje. Może być również konieczne, aby spojrzeć na opcje finansowania.

Jeśli masz ubezpieczenie, możesz być w stanie pokryć część kosztów. Ubezpieczenie zdrowotne może również pokryć koszt drugiego zabiegu, jeśli będzie on potrzebny w ciągu roku. Jeśli ubezpieczenie nie pokrywa kosztów zabiegu, wówczas trzeba będzie zapłacić za cały zabieg z własnej kieszeni. Można również uzyskać pożyczkę z instytucji finansowej, aby pomóc w pokryciu kosztów operacji kosmetycznej.

American Board of Plastic Surgery posiada listę kosztów dla różnych procedur. Koszty te obejmują opłaty chirurga, znieczulenie, wizyty przed i pooperacyjne oraz implanty. Niektóre z droższych procedur, takich jak powiększanie piersi, mogą być bardzo drogie. Ale inne procedury, takie jak liposukcja, są bardzo przystępne.

Jeśli chcesz uzyskać tummy tuck, trzeba będzie znaleźć praktykę, która wykorzystuje anestezjologów. Anestezjolodzy są ważne, ponieważ utrzymują cię bezpieczne podczas gdy jesteś pod znieczuleniem. Oprócz znieczulenia, trzeba będzie zapłacić za pobyt w szpitalu. Przez kilka tygodni po operacji trzeba będzie dbać o ranę. Może być również konieczne noszenie opatrunku przez kilka dni.

Wiele informacji na temat chirurgii kosmetycznej można uzyskać w Internecie. Niektóre strony internetowe dostarczą Ci informacji o zaletach i wadach danego zabiegu. Inne podadzą Ci szacunkową cenę w oparciu o Twoje chęci i potrzeby.

Wiele gabinetów reklamuje swoje ceny bardzo nisko. Należy jednak zachować ostrożność, ponieważ tanie praktyki chirurgii plastycznej nie są regulowane przez American Board of Plastic Surgery. Mogą one nie świadczyć usług, których potrzebujesz lub nie oferować opieki uzupełniającej. Może to prowadzić do niespodziewanych kosztów.

Kilka stron internetowych oferuje specjalne plany finansowania chirurgii kosmetycznej. CareCredit oferuje plany 0% odsetek i krótkoterminowe opcje finansowania. Opcje te mogą być doskonałym sposobem na opłacenie swoich procedur. Będziesz musiał zapłacić depozyt z góry, ale potem możesz płacić miesięczne raty w oparciu o kwotę finansowaną. Możesz również mieć wiele procedur wykonanych w tym samym dniu, co może zaoszczędzić pieniądze.

Kiedy szukasz w zabiegu chirurgii kosmetycznej, ważne jest, aby znaleźć chirurga plastycznego z certyfikatem zarządu. Należy również pamiętać o powikłaniach, które mogą wystąpić, które mogą obejmować od infekcji do krwawienia. Twoje ubezpieczenie zdrowotne może pokryć niektóre z tych powikłań, o ile będziesz przestrzegać instrukcji podanych przez chirurga. Ważne jest również, aby wiedzieć, że będziesz musiał żyć z wynikami swojej operacji do końca życia.

Podobne tematy