Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym – rewitalizacja skóry i redukcja zmarszczek

<strong>Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym – rewitalizacja skóry i redukcja zmarszczek</strong>

Laserowe odmładzanie twarzy to metoda, która opiera się na pobudzaniu naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Laser stymuluje tkanki do produkcji większej ilości kolagenu, czego efektem jest rewitalizacja skóry, a także redukcja zmarszczek oraz innych oznak starzenia. Istnieje wiele laserów stosowanych do zabiegów medycyny estetycznej, jednak na szczególną uwagę zasługuje odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym.

Czym wyróżnia się odmładzanie twarzy laserem pikoskundowym?

Laser pikosekundowy to najnowocześniejsze rozwiązanie medyczne służące do odmładzania skóry. Technologię pikosekundową śmiało można nazwać terapią odmładzającą nowej ery, ponieważ nie tylko jest wyjątkowo skuteczna, ale też bardzo komfortowa i bezpieczna. Laser pikosekundowy umożliwia osiągnięcie maksymalnej mocy szczytowej w ultrakrótkich impulsach – trwających zaledwie pikosekundę. Wiązka światła powoduje uszkodzenia mechaniczne, a nie termiczne, jak to robią inne lasery. Kontakt lasera ze skórą jest ultrakrótki, dzięki czemu zabieg jest mało inwazyjny i nie wymaga rekonwalescencji.

Energia laserowa generuje wysokie ciśnienie w tkance i powoduje mikrouszkodzenia w głębokich warstwach skóry. W wyniku przegrzania struktur skóry laser pikosekundowy pobudza komórki do wytwarzania kolagenu i elastyny. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, odmładzanie twarzy laserem inicjuje intensywną odbudowę tkanek, czego efektem jest naprawa wszelkiego rodzaju uszkodzeń wywołanych starzeniem się skóry:

  • spłycenie zmarszczek, 
  • redukcja przebarwień,
  • wyraźne odmłodzenie twarzy.

Na czym polega odmładzanie laserowe?

Odmładzanie twarzy laserem wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. Zabieg poprzedzony jest konsultacją wstępną, podczas której specjalista kwalifikuje do zabiegu – wyklucza przeciwwskazania, objaśnia procedurę i poznaje oczekiwania pacjenta. Odmładzanie twarzy laserem to zabieg ambulatoryjny, podczas którego nie ma konieczności wykonywania znieczulenia miejscowego, chyba że na specjalne życzenie, w przypadku niskiego progu bólu i delikatnej okolicy oczu. Kuracja nie wymaga rekonwalescencji. Zabieg skupia się na konkretnej okolicy lub obejmuje całą twarz. W zależności od obszaru i stanu skóry, odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym trwa od kilku do kilkudziesięciu minut.

Laserowe odmładzanie twarzy – efekty

Wzmożona produkcja włókien kolagenowych zainicjowana podczas odmładzania laserem pikosekundowym przynosi doskonałe rezultaty w redukcji zmarszczek, przebarwień i innych oznak starzenia się skóry. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w przypadku płytkich, drobnych zmarszczek oraz odmładzania okolicy ust. Sprawdza się również w redukcji blizn potrądzikowych.

Podczas odmładzania twarzy laserem skóra zagęszcza się i zyskuje na sprężystości, czego efektem jest wygładzenie zmarszczek. Zmiany barwnikowe pod wpływem wiązki lasera ulegają destrukcji i wchłaniają się, dzięki czemu skóra odzyskuje równomierny koloryt. Twarz po laseroterapii staje się gładka i rozświetlona.

Optymalne efekty odmładzania twarzy laserem nie pojawiają się od razu. Choć bezpośrednio po zabiegu można zauważyć wyraźną poprawę kondycji skóry, to na ostateczne rezultaty trzeba poczekać kilka tygodni. Specjaliści zalecają wykonywanie laserowego odmładzania w seriach, składających się z co najmniej trzech sesji. Dla utrzymania skóry w dobrej kondycji należy poddawać się zabiegom laserowym cyklicznie – zgodnie z zaleceniami lekarza medycyny estetycznej. Korzystne jest też łączenie odmładzania twarzy laserem pikosekundowym z innymi zabiegami np. mezoterapią igłową kwasem hialuronowym, hydrodermabrazją, terapią światłem LED.

Więcej o laserowym odmładzaniu dowiesz się od specjalistów z Kliniki Miracki w Warszawie – zapraszamy do kontaktu: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-warszawa-mokotow-aleja-wilanowska/Podobne tematy