Najgorszy zabieg dla skóry tłustej

Najgorszy zabieg dla skóry tłustej

Wybór odpowiedniego zabiegu dla skóry tłustej może być trudnym zadaniem. Istnieje wiele różnych rodzajów zabiegów i procedur dostępnych, więc musisz wybrać taki, który będzie pasował do Twojego typu skóry i celów.

Leczenie laserem diodowym

Okrzyknięty świętym Graalem pielęgnacji skóry przez wielu dermatologów, laser diodowy został okrzyknięty lekiem na trądzik. Podczas gdy laser jest z pewnością skuteczne, to pochodzi z jego udział minusów. Największym minusem jest czas przestoju. Dobrą wiadomością jest to, że pacjenci są o wiele bardziej prawdopodobne, aby być zadowoleni z krótkim jednogodzinnym leczeniu. Koszt takiego zabiegu to ułamek typowego rachunku wystawianego przez dermatologa.

Dobrą zasadą jest zaplanowanie zabiegów co 2-4 tygodnie. Na szczęście lasery są również dostępne w różnych długościach fal i mogą być stosowane na większości typów skóry. Co ciekawe, udowodniono, że dioda jest skuteczna w przypadku różnych skaz, w tym trądziku, blizn potrądzikowych i zmian przedrakowych podatnych na trądzik. Jeśli masz szczęście, aby być dobrym kandydatem, dobrą wiadomością jest to, że będziesz miał gładsze płótno w ciągu tygodnia.

Laser diodowy nie jest dla każdego, ale istnieje wiele danych potwierdzających, że zabieg ten może być opłacalną inwestycją.

Peelingi chemiczne TCA

Wykonanie peelingu chemicznego TCA może być dobrym sposobem na pozbycie się blizn potrądzikowych, nierównomiernego kolorytu skóry, drobnych linii i zmarszczek, a nawet zaskórników. Ale jeśli nie będziesz ostrożna, możesz w końcu uszkodzić swoją skórę. Oto kilka wskazówek, jak uniknąć pułapek i zmaksymalizować korzyści płynące z peelingu chemicznego.

Pierwszy dzień po peelingu chemicznym TCA to świetny moment, aby uniknąć noszenia makijażu i innych produktów do pielęgnacji skóry. Pomoże to zminimalizować szanse na wystąpienie zaczerwienienia, obrzęku i swędzenia. Stosowanie zimnych okładów może również pomóc w zapobieganiu obrzękom.

Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania przebarwieniom po peelingu chemicznym TCA jest ochrona skóry przed słońcem. Jeśli masz skłonność do poparzeń słonecznych, pamiętaj o codziennym nakładaniu kremu z filtrem. Noś również okulary ochronne, aby zapobiec narażeniu na działanie promieniowania UV.

Jeśli masz ciemniejszy odcień skóry, możesz mieć większe ryzyko wystąpienia przebarwień po zabiegu TCA peelingu. Pamiętaj, aby przed wykonaniem peelingu chemicznego porozmawiać z dermatologiem o swoim rodzaju skóry i ryzyku wystąpienia przebarwień.

Inną przydatną wskazówką dotyczącą peelingu chemicznego jest unikanie stosowania retinoidów. Związki te rozrzedzają skórę, przez co jest ona bardziej podatna na reakcję ze składnikami peelingu chemicznego.

Uzyskanie peelingu chemicznego może nie być najszybszym sposobem na pozbycie się blizn potrądzikowych, ale może poprawić ogólny stan skóry. Wyniki mogą utrzymywać się przez wiele miesięcy, ale należy pamiętać, że może być konieczne przejście przez kilka zabiegów, aby zobaczyć pełne wyniki.

Po zabiegu peelingu chemicznego Twoja skóra będzie prawdopodobnie wyglądać na gładszą i młodszą. Możesz mieć pewne zaczerwienienie i obrzęk, ale to nic złego. W ciągu tygodnia Twoja skóra powinna zacząć czuć się normalnie.

Nadtlenek benzoilu

Nadtlenek benzoilu jest składnikiem stosowanym w wielu zabiegach na trądzik, ale może mieć skutki uboczne. Dobrym pomysłem jest rozmowa z lekarzem, jeśli masz efekty uboczne po użyciu produktu. Jest to również dobry pomysł, aby uniknąć korzystania z niego, jeśli masz wrażliwą skórę.

Nadtlenek benzoilu działa wysuszająco na skórę, może wystąpić kłucie lub pieczenie. Jeśli tak się stanie, należy unikać stosowania produktu na twarz lub usta. Należy również używać kremu nawilżającego, który nie zawiera oleju.

Nadtlenek benzoilu może również wybielić Twoją odzież i pościel. Jeśli Twoje ręce lub palce zostaną poplamione produktem, powinnaś je dokładnie umyć. Może również wystąpić złuszczanie, suchość i podrażnienie.

Nadtlenek benzoilu jest skuteczny w zabijaniu bakterii wywołujących trądzik. Pobudza również obrót skóry. To pomaga zmniejszyć trądzik i poprawia jasność skóry. Może być również stosowany jako leczenie punktowe. Najlepiej jest używać go raz lub dwa razy dziennie. Może to potrwać od dwóch do trzech tygodni, aby zobaczyć zauważalną różnicę.

Jeśli szukasz silniejszego leczenia, powinieneś porozmawiać z lekarzem. Może on zalecić stosowanie leków na receptę. Może to być dla Ciebie lepsza opcja niż nadtlenek benzoilu.

Dobrym pomysłem jest również stosowanie delikatnych produktów nawilżających, które pomogą zrównoważyć suchość i podrażnienie. Należy również stosować SPF podczas stosowania nadtlenku benzoilu.

Najlepszym czasem na stosowanie nadtlenku benzoilu jest poranek. Dobrym pomysłem jest również to, aby nie pomijać dni leczenia. Jeśli to zrobisz, możesz nie uzyskać oczekiwanych rezultatów. Możesz również zobaczyć więcej pryszczy niż wcześniej.

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz stosować nadtlenek benzoilu, prawdopodobnie będziesz mieć suchość, łuszczenie i podrażnienie. Są to normalne skutki uboczne leczenia. Powinieneś być w stanie zatrzymać efekty uboczne po kilku tygodniach. Jeśli wystąpią ciężkie skutki uboczne, porozmawiaj z lekarzem lub dermatologiem.

Ekspozycja na słońce bez ochrony

Posiadanie ekspozycji na słońce bez ochrony powoduje przedwczesne starzenie się skóry i raka skóry. Niezależnie od tego, czy jesteś nastolatkiem czy dorosłym, ważne jest, aby chronić swoją skórę przed promieniami słonecznymi. Pomocne może być stosowanie kremów z filtrem i odzieży chroniącej przed słońcem. Należy nakładać na całe ciało krem z wysokim filtrem SPF i nosić odzież, która zakrywa ręce, nogi i twarz. Ważne jest również, aby znaleźć krem z filtrem, który nie jest komedogenny i nie zawiera oleju. Upewnij się również, że filtr przeciwsłoneczny jest wodoodporny.

Intensywność słońca zmienia się w ciągu dnia i w zależności od położenia geograficznego. Powinieneś również zachować środki ostrożności, gdy przebywasz na zewnątrz podczas pochmurnej pogody. 80% promieni UV przenika przez chmury, więc nadal jesteś narażony na oparzenia słoneczne w pochmurny dzień. Oparzenie słoneczne jest spowodowane reakcją zapalną na promieniowanie UV. Może mieć charakter od łagodnego do pęcherzykowatego i jest znakiem ostrzegawczym, że dochodzi do uszkodzenia komórek. To nie jest dobry pomysł, aby uzyskać narażone na słońce bez ochrony, a to jest jeszcze bardziej ważne dla osób z trądzikiem.

Niechroniona ekspozycja na słońce jest również związana ze zmarszczkami i drobnymi liniami. Poparzenie może również prowadzić do raka skóry. Jeśli ulegniesz poparzeniu słonecznemu, upewnij się, że natychmiast uzyskasz pomoc lekarską.

Genetyka

Tłusta skóra może być wynikiem wielu różnych czynników. Wpływ na to mogą mieć takie czynniki jak dieta, stres i hormony. Ważne jest, aby wiedzieć, że tłustość skóry może być dziedziczona. Tłusta skóra może być również spowodowana czynnikami środowiskowymi, takimi jak pogoda, smażone potrawy i alkohol.

Genetyka odgrywa dużą rolę w określaniu wielkości Twoich porów. Większe pory pozwalają na produkcję większej ilości oleju przez szersze otwory. Posiadanie dużych porów może pomóc w przeciwdziałaniu efektom starzenia się skóry. Duże pory zapobiegają również gromadzeniu się martwych komórek skóry. Nadmiar oleju, który gromadzi się w porach, może łączyć się z bakteriami i powodować powstawanie wyprysków. Tłusta skóra może być również spowodowana dietą o wysokiej zawartości rafinowanych węglowodanów, takich jak cukier. Może to prowadzić do nadaktywności gruczołów łojowych.

Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tłustą skórą jest znalezienie równowagi pomiędzy dietą a stylem życia. Zrównoważona dieta powinna zawierać dużo owoców, warzyw i niskotłuszczowych produktów mlecznych. Alkohol i cukier mogą również zwiększyć ilość wytwarzanego przez Twoją skórę oleju.

Podobne tematy