Jak wybrać właściwego chirurga kosmetycznego

Jak wybrać właściwego chirurga kosmetycznego

Niezależnie od tego, czy rozważasz posiadanie chirurgii plastycznej przez jakiś czas, czy też myślisz o uzyskaniu go po raz pierwszy, będziesz chciał mieć pewność, że wybierasz odpowiedniego chirurga kosmetycznego dla siebie. Istnieje wiele rzeczy do rozważenia, w tym poziom doświadczenia chirurga ma i jak dobrze wykonali wcześniej. Jeśli rozważasz uzyskanie procedury kosmetycznej, będziesz również chciał szukać chirurga kosmetycznego, który jest certyfikowany przez zarząd.

Board-certified plastic surgeons

Wybór chirurga plastycznego z certyfikatem board-certified może zaoszczędzić pieniądze i czas w dłuższej perspektywie. Ci chirurdzy spędzili lata ucząc się o wszystkich aspektach chirurgii plastycznej, od procedur chirurgicznych do zabiegów kosmetycznych. Wiedzą również, jak zminimalizować ryzyko powikłań.

Jedną z najlepszych rzeczy o wyborze chirurga plastycznego z certyfikatem zarządu jest to, że wybierasz chirurga z długim i imponującym rekordem osiągnięć. To dobry pomysł, aby porozmawiać z chirurgiem o swoich celach kosmetycznych, i poprosić o ich radę na temat, która procedura jest najlepsza.

American Board of Plastic Surgery (ABPS) to złoty standard certyfikacji chirurgów plastycznych. Wymaga, aby chirurdzy ukończyli minimum pięć lat formalnego szkolenia w zakresie chirurgii plastycznej, w tym szkolenia w zakresie chirurgii ogólnej, oraz stypendium w certyfikowanym programie chirurgii plastycznej. ABPS jest również jednym z najbardziej prestiżowych programów certyfikacji chirurgii plastycznej na świecie, więc wiesz, że wybierasz chirurga najwyższej klasy.

Certyfikowani przez zarząd chirurdzy plastyczni muszą również ukończyć dwudniowy egzamin ustny. Oznacza to, że zdali egzamin ustny, który jest jednym z najtrudniejszych testów dla lekarza. Są oni również zobowiązani do praktykowania w akredytowanych placówkach medycznych. Placówki te muszą spełniać surowe normy dotyczące wyposażenia i personelu.

Jeśli rozważasz operację plastyczną, być może przeczytałeś mnóstwo biogramów “o nas” i natknąłeś się na kilka akronimów. Ale nie daj się zwieść tym sztuczkom.

Aby zostać certyfikowanym chirurgiem plastycznym, musisz ukończyć rezydenturę w chirurgii plastycznej, odbyć intensywną rezydenturę w chirurgii kosmetycznej i zdać zarówno pisemny, jak i ustny egzamin. To są tylko podstawy, więc należy również wybrać chirurga z wieloletnim doświadczeniem.

Doświadczenie

Wybór odpowiedniego chirurga kosmetycznego może pomóc Ci uzyskać pożądane rezultaty. Ale wybór złego chirurga może prowadzić do komplikacji i urazów. Dlatego ważne jest, aby zrobić swoje badania.

Doświadczenie jest jedną z najważniejszych rzeczy, których należy szukać przy wyborze chirurga kosmetycznego. Możesz dowiedzieć się o stylu praktyki, jak dobrze chirurg komunikuje się z pacjentami i jak dobrze rozumie potrzeby pacjenta.

Aby zostać chirurgiem kosmetycznym, lekarz musi ukończyć program rezydencji medycznej i stypendium w specjalności chirurgicznej. Wiele z tych programów oferuje kompleksowe szkolenie w zakresie kosmetycznych procedur chirurgicznych.

Podczas stypendium, chirurdzy plastyczni muszą wykonać co najmniej 300 przypadków chirurgii kosmetycznej. Ponadto mogą zdobyć doświadczenie poprzez warsztaty lub seminaria.

Jednym z największych czynników, które pacjenci oceniali przy wyborze chirurga plastycznego było doświadczenie. Pacjenci przedkładali doświadczenie swojego chirurga nad inne czynniki, takie jak wielkość kliniki, koszt i sposób kierowania.

Badanie wykazało, że liczba przypadków, które wykonał chirurg plastyczny była silnym wskaźnikiem jego doświadczenia. Chirurdzy z co najmniej 10-letnim doświadczeniem byli częściej preferowani niż chirurdzy z mniejszym doświadczeniem.

Wyniki badania zostały opublikowane w majowym/czerwcowym wydaniu Aesthetic Surgery Journal. Badanie było wspierane przez Aesthetic Surgery Education and Research Foundation.

Badania wykazały również, że chirurdzy, którzy są związani ze stowarzyszeniem chirurgów kosmetycznych, są bardziej narażeni na skierowanie przez przyjaciół lub członków rodziny. Skierowania te mają negatywny wpływ na wybór chirurgów plastycznych przez pacjentów.

Ważne jest, aby znaleźć chirurga kosmetycznego, który rozumie Twoje potrzeby i jest empatyczny. Należy również szukać kliniki, która jest wyposażona w profesjonalny i dobrze wyszkolony personel.

Zdjęcia przed i po

Wybór odpowiedniego chirurga kosmetycznego wymaga zwrócenia dużej uwagi na szczegóły. Zdjęcia przed i po mogą pomóc Ci zobaczyć, jak dobrze umiejętności chirurga odpowiadają Twoim własnym potrzebom estetycznym. Widząc rzeczywiste wyniki może pomóc uniknąć nierealistycznych oczekiwań.

Zdjęcia przed i po mogą również pomóc Ci zdecydować, czy chcesz poddać się operacji plastycznej. Poszukaj zdjęć kobiet, które miały podobne zabiegi. Symetria wyników jest szczególnie ważna dla cech piersi.

Podczas gdy większość chirurgów plastycznych będzie mieć przed i po zdjęciach na swojej stronie internetowej, to nadal jest dobry pomysł, aby poprosić, aby zobaczyć kilka przykładów. To może pomóc określić, czy praktykują to, co głoszą.

Te same warunki oświetleniowe powinny być stosowane we wszystkich zdjęciach przed i po. Spójny schemat oświetlenia może zapobiec zaciemnieniu wyników chirurgicznych przez cienie.

Najważniejsze, aby pamiętać, że zdjęcia przed i po mogą być dość mylące, jeśli oświetlenie jest inne. Najlepsi chirurdzy kosmetyczni użyją tych samych warunków oświetleniowych dla obu zdjęć.

Istnieją inne rzeczy do rozważenia, takie jak odległość ogniskowa. Odległość ogniskowa to odległość od aparatu do obiektu. Jeśli obiekt jest zbliżeniem, najlepiej jest utrzymać odległość fotografa tak blisko, jak to możliwe.

Najlepsze zdjęcia przed i po powinny pokazywać zrelaksowaną, wyprostowaną postawę. Jest to ważne, ponieważ możliwe jest stworzenie mylącego obrazu, jeśli podbródek znajduje się w niewygodnej pozycji. Podbródek, który jest w widocznej pozycji może dawać złudzenie podniesienia podbródka, co nie jest dobrym wyglądem.

Najlepsze zdjęcia przed i po pokażą również zdolności artystyczne chirurga. Na przykład, wykwalifikowany chirurg kosmetyczny użyje tej samej pozy we wszystkich swoich zdjęciach przed i po.

Członkostwo w organizacji tylko na zaproszenie

Wybór chirurga kosmetycznego, który jest członkiem organizacji tylko na zaproszenie, zapewni Ci najwyższy poziom opieki. To dlatego, że organizacja taka jak American Society of Plastic Surgeons (ASPS) podkreśla standardy bezpieczeństwa pacjentów. Organizacja ta zapewnia, że wszyscy lekarze, którzy są certyfikowani przez zarząd, są wysoko wyszkoleni i doświadczeni w chirurgii kosmetycznej. Organizacja zapewnia również, że lekarze spełniają określone standardy opieki.

Aby zostać członkiem ASPS, chirurg plastyczny musi mieć co najmniej trzy lata doświadczenia w tej dziedzinie. On lub ona musi być również kandydatem do certyfikacji zarządu przez American Board of Plastic Surgery (ABPS). Chirurg z certyfikatem zarządu będzie mógł wykonać każdą procedurę chirurgiczną, która wymaga certyfikacji ABPS.

Oprócz zapewnienia, że chirurg plastyczny jest certyfikowany przez ABPS, ASPS zapewnia również, że chirurdzy działają w akredytowanych placówkach. Aby zostać członkiem ASPS, chirurg musi być licencjonowany w stanie, w którym praktykuje i mieć przywileje szpitalne. Ponadto, chirurg musi przejść dokładny przegląd przez szpitalną komisję rewizyjną, aby kwalifikować się do członkostwa.

ASPS oferuje również forum studentów medycyny, gdzie studenci medycyny są w stanie zaangażować się w organizację. Ponadto organizacja przyjmuje również międzynarodowych studentów medycyny, a także emerytowanych członków międzynarodowych. Oprócz tych korzyści, członkowie mają również dostęp do centrum usług członkowskich, które jest otwarte od poniedziałku do piątku od 8:30 do 17:00 CT. Oprócz członkostwa, członkostwo oferuje również ekspozycję i zwiększenie profilu produktu. CSAPS zachęca również członków do uczestnictwa w kształceniu ustawicznym, które jest niezbędne, aby być na bieżąco z najnowszymi technikami.

Referencje pacjentów

Wybór chirurga kosmetycznego może być bardzo stresującym procesem, ale referencje pacjentów mogą pomóc w podjęciu świadomej decyzji. Często referencje te zawierają zdjęcia przed i po i dają wgląd w doświadczenia pacjenta. Długa lista serdecznych recenzji może wskazywać, że praca chirurga zrobiła różnicę w życiu jego lub jej pacjentów.

Internet oferuje kilka różnych miejsc, w których można przeczytać referencje pacjentów. Najbardziej popularne to Facebook, Google, Yelp i Vitals. Niektóre z tych stron internetowych pozwalają na anonimowe recenzje, podczas gdy inne wymagają, aby nazwisko osoby zostało zweryfikowane, zanim będzie można zamieścić recenzję. Niezależnie od tego, którą stronę wybierzesz, aby przeczytać referencje pacjentów, upewnij się, że recenzje są autentyczne.

Najlepszym sposobem na zapewnienie sobie najbardziej kompleksowych informacji o chirurgu kosmetycznym jest przeczytanie kilku różnych recenzji. Jeśli znajdziesz profil chirurga na Yelp, upewnij się, że jest on aktualny i odzwierciedla bieżącą satysfakcję pacjentów. Jeśli profil chirurga jest nieaktualny, może to być dobry pomysł, aby znaleźć innego chirurga kosmetycznego.

Google jest świetnym miejscem do czytania referencji pacjentów, ale ważne jest, aby pamiętać, że nie wszystkie strony z recenzjami są stworzone tak samo. Niektóre strony są bardziej skoncentrowane na opiece zdrowotnej, podczas gdy inne są bardziej kosmetyczne. Niektóre strony są przeznaczone do promowania konkretnego chirurga lub procedury. Na przykład, Vitals jest bardziej prawdopodobne, aby funkcje praktyk rekonstrukcyjnych i lekarzy opartych na ubezpieczeniu.

Podobne tematy