Historia chirurgii plastycznej

Historia chirurgii plastycznej

Na przestrzeni dziejów chirurgia plastyczna rozwijała się i ewoluowała na wiele sposobów. Pierwotnie była wykonywana na ludziach, którzy zostali ranni w walce i była używana do przywrócenia lub naprawy ich ciał. W miarę rozwoju technologii chirurgii plastycznej, lekarze mogli wykonywać bardziej zaawansowane operacje, takie jak zmiana kształtu lub wymiana ręki lub nogi. Dziś chirurgia plastyczna jest wykonywana w celu rozwiązania szerokiego zakresu problemów, takich jak starzenie się, wady wrodzone i urazy.

Wynalazek

Niezależnie od tego, czy jesteś chirurgiem, czy laikiem, wynalezienie chirurgii plastycznej było jednym z najbardziej ekscytujących odkryć ostatnich czasów. Od operacji rozszczepu podniebienia, przez mikrochirurgię, po rekonstrukcję nosa, dziedzina ta stała się bliska. Na przykład, pierwszy podręcznik chirurgii plastycznej został opublikowany w 1800 roku, torując drogę do rozkwitu nowoczesnej chirurgii plastycznej.

W nowoczesnym świecie chirurdzy musieli opracować nowe i lepsze metody leczenia obrażeń spowodowanych przez nowoczesną broń wystawioną na polu bitwy. Pierwsza wojna światowa przyniosła duże zmiany w wielu narodach. Wojna utorowała drogę wielu cudom naukowym i medycznym, które miały zostać zrealizowane w ciągu następnego stulecia. Poniższa lista innowacji może posłużyć jako elementarz na przyszłość.

Bardziej wyczerpująca lista zajęłaby sama w sobie cały artykuł. Na przykład, pierwsza wojna światowa przyniosła nową rasę chirurgów plastycznych. Oprócz wielu nowych innowacji, pierwsza wojna światowa utorowała również drogę do poważnych zmian politycznych na całym świecie. Podobnie pierwsza wojna światowa przyniosła większy nacisk na estetykę. Podczas wojny lekarze wojskowi odkryli, że obrażenia twarzy spowodowane nowoczesną bronią najlepiej leczyć za pomocą chirurgii rekonstrukcyjnej.

Pierwsza wojna światowa zrodziła również pierwszy formalny program szkoleniowy w John Hopkins, który doprowadził do powstania zupełnie nowej podspecjalności. Otoplastyka z czasów pierwszej wojny światowej, bardziej zseksualizowana wersja operacji rozszczepu podniebienia, była wykonywana regularnie. Podczas gdy ta konkretna procedura była wykonywana w różnych krajach od niepamiętnych czasów, pierwsza wojna światowa była pierwszym przypadkiem wdrożenia tej procedury w Europie. Pierwsza wojna światowa była również świadkiem pierwszego przeszczepu rurowego pedicled, co było dużym postępem w chirurgii plastycznej.

Wczesne lata

W pierwszych latach chirurgii plastycznej była to dziedzina zdominowana wyłącznie przez mężczyzn. Najbardziej oczywistym powodem było to, że trudniej było ukryć procedury chirurgiczne niż dzisiaj. Ale to było przed wynalezieniem antyseptyki, pierwszego nowoczesnego znieczulenia, więc nie było już tak ważne, aby ukryć procedurę. Dziś chirurgia plastyczna zrobiła powrót. Czy to z powodu trzęsienia seksizmu, czy po prostu chęci uzyskania bardziej reprezentacyjnego wyglądu, więcej mężczyzn idzie pod nóż dla własnego dobra.

Na Wschodnim Wybrzeżu znajdują się niezliczone ośrodki chirurgii plastycznej, a ich epicentrami są Manhattan i Brooklyn. Jedną z największych zmian jest to, że przeciętny człowiek nie wstydzi się już odrobiny Botoxu. Dzisiaj zabiegi kosmetyczne są bardzo małą inwestycją, a istnieje wiele opcji.

To była długa droga od najwcześniejszych dni chirurgii plastycznej, ale dobrą wiadomością jest to, że jest teraz głównym nurtem. W rzeczywistości, więcej mężczyzn ma zabiegi estetyczne niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas gdy wielu z nich utrzymuje to w tajemnicy, faktem jest, że chirurgia plastyczna jest teraz częścią codziennego życia. Czy to z powodów kosmetycznych, czy z powodów medycznych, jest teraz łatwiej niż kiedykolwiek podjąć decyzję o wykonaniu zabiegu. Na szczęście istnieje wiele renomowanych chirurgów plastycznych, którzy mogą zapewnić Ci wysokiej jakości opiekę, na którą zasługujesz. Posiadanie chirurga plastycznego wykonać odpowiednią procedurę dla Ciebie jest ważnym krokiem w zapobieganiu niepotrzebnego bólu i cierpienia w przyszłości.

Najważniejszą częścią jest to, że masz zaufanie do zadawania pytań. Twój chirurg będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie Twoje wątpliwości i pomóc Ci ustalić najlepszy sposób postępowania.

I wojna światowa

Podczas I wojny światowej chirurgia plastyczna była nową specjalnością chirurgiczną. Wcześniej chirurdzy nie byli szkoleni do wykonywania skomplikowanych operacji twarzy. Zamiast tego skupiali się na rekonstrukcji małych obszarów twarzy.

W I wojnie światowej chirurdzy mieli za zadanie leczenie rannych żołnierzy. Wielu żołnierzy doznało poważnych obrażeń, w tym urazów szczęki, które uniemożliwiały im jedzenie i picie. To czyniło ich podatnymi na infekcje. Infekcje były trudne do opanowania podczas wojny.

Obrażenia z pierwszej wojny światowej były tak poważne, że żołnierze często byli trzymani w izolacji. Zakażenia, w tym gangrena, przyczyniały się do rozprzestrzeniania się infekcji. Antybiotyki nie były powszechnie dostępne.

Jednym z najbardziej znanych chirurgów plastycznych podczas I wojny światowej był Sir Archibald McIndoe. Pracował on w Sidcup w Anglii. Malował portrety rannych i w końcu został zawodowym artystą. Był jednym z mocarstw centralnych.

W tym czasie chirurdzy pracowali w izolacji. Często młodsi członkowie zespołu chirurgicznego podawali znieczulenie. Znieczulenia stosowane podczas wojny były bardziej zaawansowane niż te stosowane we wcześniejszych latach praktyki.

Do końca wojny w Wielkiej Brytanii było dwóch chirurgów plastycznych. Chirurdzy leczyli rannych żołnierzy, ale mieli tendencję do izolowania się.

Podczas I wojny światowej chirurdzy po wszystkich stronach konfliktu musieli leczyć obrażenia twarzy. Żołnierze z oszpecającymi ranami twarzy byli często relegowani do specjalnych niebieskich ławek, gdy przebywali w miejscach publicznych. Również po powrocie do domu cierpieli z powodu stygmatów społecznych.

I wojna światowa przyniosła nowy rodzaj zmechanizowanych działań wojennych. Twarze tych żołnierzy były złamane, a oni sami byli znani we Francji jako “les gueules cassees”. W Wielkiej Brytanii nazywano ich również “the Loneliest Tommies”. Często byli relegowani na nocne zmiany.

Wzrost przez lata 90.

W latach 90. chirurgia plastyczna nadal poszerzała swoje horyzonty. Dziedzina ta stała się również bardziej dostępna dla konsumentów. W rezultacie wzrósł popyt na elektywne zabiegi kosmetyczne.

Chirurgia estetyczna jest obecnie częściej wykonywana u młodych dorosłych. W związku z tym ważne jest opracowanie metod, które minimalizują czas rekonwalescencji i blizny.

Przez lata 90. nastąpił znaczny wzrost liczby cytowań dla wszystkich procedur chirurgicznych. Artykuły dotyczące liftingu twarzy, na przykład, koncentrowały się na technikach i powikłaniach. Oprócz czasopism z zakresu otolaryngologii i rhinoplastyki, czasopisma z zakresu chirurgii plastycznej nadal publikowały większość artykułów dotyczących liftingu twarzy.

Artykuły opublikowane w latach 90. koncentrowały się na tematach związanych z techniką i opisach anatomicznych. Artykuły dotyczące Rhinoplastyki skupiały się na deformacjach końcówek, natomiast artykuły dotyczące face liftów dotyczyły powikłań i podejścia otwartego.

Przez lata 90. chirurdzy plastyczni sprzedawali procedury chirurgiczne do określonych grup, w tym kobiet z klasy średniej. Niektórzy lekarze starali się również odwołać do rodzin o skromnych dochodach, oferując zniżkowe stawki. Te praktyki mogły przyczynić się do zwiększenia publikacji i afiliacji pierwszego autora dla chirurgii plastycznej w latach 90.

W latach 90. nastąpił również wzrost popularności supermodelek. Kobiety były chwalone za swoje wysportowane ciała i często określano je mianem “supermodelek”. Te celebrytki były wysokimi, legendarnymi kobietami i uosabiały “kult pięknego ciała”.

Przez lata 90-te, chirurgia kosmetyczna również widziała kryzys tożsamości. Chirurdzy reklamowali się konsumentom, ale większość nie rozumiała ich szerszego zakresu pracy. Konsumenci wierzyli, że chirurdzy kosmetyczni wykonują tylko operacje kosmetyczne. Nie rozumieli, że chirurdzy plastyczni wykonują również operacje rekonstrukcyjne, takie jak rekonstrukcja twarzy pacjenta z rozszczepem podniebienia.

Niechęć pacjentów do ukrywania jakichkolwiek blizn będących wynikiem zabiegu

Posiadanie najlepszego chirurga w mieście może być samo w sobie satysfakcjonującym doświadczeniem. Atutom niezmiennie towarzyszy kilka wybojów na drodze. Na szczęście doświadczony chirurg i jego świta utrzymają cię w grze. Nie wspominając już o najlepiej dobranej małżonce lub partnerce vel spadkobierczyni. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że możesz to wszystko zrobić w jednym miejscu. Mało prawdopodobne, ale nie niemożliwe, jeśli masz odpowiedniego chirurga w odpowiednim czasie i masz odpowiednie ubezpieczenie. Możesz nawet uzyskać najlepszą ofertę w mieście, jeśli jesteś gotów włożyć wysiłek. Oczywiście musisz upewnić się, że robisz to we właściwy sposób i we właściwej kolejności. Aby uzyskać więcej szczegółów, zapytaj teraz.

Podobne tematy